ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13163323
*
nr 1316 3323
Spegel
Ek, "Rosita", Fröseke, 116x34 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 20:39:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 15:25:34
1
100 kr
29/3 19:18:19
2
250 kr
30/3 14:27:03
3
250 kr
30/3 14:27:03
2
250 kr (Budbetjänt)
30/3 20:20:12
4
350 kr
30/3 20:25:15
2
450 kr
30/3 20:27:07
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1316 3323
Spegel
Ek, "Rosita", Fröseke, 116x34 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 15:25:34 | 1 | 100 kr |
29/3 19:18:19 | 2 | 250 kr |
30/3 14:27:03 | 3 | 250 kr |
30/3 14:27:03 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
30/3 20:20:12 | 4 | 350 kr |
30/3 20:25:15 | 2 | 450 kr |
30/3 20:27:07 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53